Horoskop kwiatowy

Goryczka - 1 I - 10 I

 

Goryczka, to uosobienie delikatności i wrażliwości. Uwielbia spokój i cisze domowego ogniska, ciepło i miłe gesty. Łatwo ją zrazić i zbić z tropu. Gdy straci grunt pod nogami zamyka się w sobie i popada w stan letargu. Wyróżnia ją pracowitość i konsekwencja w działaniu. Praktyczność i bystrość umysłu sprawiają, iż dobrze radzi sobie ze sprawami finansowymi.

 

Oset - 11 I - 20 I

 

Oset, to idealista i romantyk. Często odpływa w świat marzeń i iluzji, gdzie najlepiej się czuje. W życiu poszukuje miłości i oddania. Mimo, że szuka prawdziwego uczucia, boi się go. Strach przed odrzuceniem paraliżuje oset, co sprawia, iż wydaje się osobą zimną i niedostępną. To idealny przyjaciel, zawsze można na nim polegać. W sferze zawodowej wykazuje duże zaangażowanie i kreatywność.

 

Nieśmiertelnik - 21 I - 31 I

 

Wesołek i rozrabiaka, spontaniczne zachowania są wizytówką nieśmiertelnika. Na przyjęciach, rautach i wszelkiego rodzaju imprezach czuje się jak ryba w wodzie. Błyszczy, dowcipkuje i bawi całe towarzystwo. Uwielbia być w centrum uwagi. Pamiętajmy jednak, iż są to jedynie pozory, a faktycznie, wysoko stawia poprzeczkę sobie i innym. Dużo wymaga, jest punktualny i zdyscyplinowany, a jego zaufanie niezwykle trudno zdobyć.

 

Jemioła - 1 II - 10 II

 

Jemioła, to niespokojny duch. Lubi ruch i zmiany. Wciąż szuka czegoś nowego i ekstrawaganckiego. Nudzi ją spokój i stabilizacja. Ekstremalne przeżycia i smak adrenaliny nadają sens jej życiu. Sprawdza się w zawodach, gdzie szybkość decyzji i niekonwencjonalne rozwiązania są gwarancją sukcesu. Niestała w uczuciach, partnerów zmienia jak rękawiczki.

 

Kosmea - 11 II - 19 II

 

Przyciąga ludzi jak magnes. Towarzyska i otwarta, gromadzi wokół siebie grono wielbicieli na tle, których może błyszczeć. Delikatna, zwiewna, wiecznie z głową w chmurach, w której kłębią się dalekosiężne plany, śmiałe działania i dalekie podróże. Jednak, są to jedynie marzenia i iluzje, które nie znajdują odzwierciedlenia w rzeczywistości, ponieważ kosmea nie realizuje swoich marzeń, nawet nie wysila się, by podjąć jakieś kroki w celu ich ziszczenia.

 

Mimoza - 20 II - 29 II

 

Niezdecydowana i o zmiennych nastrojach. Sprawy materialne są dla niej abstrakcją, a wyznacznikiem udanego życia - sfera uczuciowa. Nie szuka niczego ponad przeciętność. Życie toczy się swoim torem, a ona idzie swoim, nie spiesząc się i nie czując upływu czasu. Nim podejmie decyzję lub zdecyduje się na wybór partnera mijają wieki, ponieważ labirynt wątpliwości kłębi się w jej głowie i utrudnia działanie.

 

Mak - 1 III - 10 III

 

Mak, to artystyczna dusza, koneser piękna i sztuki. Jego życie toczy się wokół wernisaży, premier czy odczytów. Często ma uzdolnienia artystyczne, jednak, jeżeli talentu nie staje z dużym zainteresowanie śledzi dokonania innych. Dostrzega piękno i artyzm. Otacza się ludźmi o podobnych zainteresowaniach i nie zawiera przypadkowych znajomości. Nie lubi się przemęczać i ceni własny spokój, ale w ekstremalnych sytuacjach zdolny jest do poświęceń.

 

Lilia - 11 III - 20 III

 

Lilia jest nadwrażliwą osobą. Nie znosi krytyki, a każdą uwagę przyjmuje jako atak na jej wolność osobistą. Obraża się z byle powodu, często nawet nie uzasadnia swojego nadąsania, bo uważa, że jest słuszne, ponieważ godzi w jej ego. Niezdecydowana i bezkrytyczna wobec siebie. Mega asekurantka! Nie posługuje się konkretami i za każdym razem, gdy ma podjąć decyzję zostawia sobie furtkę, przez którą może bezpiecznie się ewakuować.

 

Tojad - 21 III - 31 III

 

Tojad lubi święty spokój i bezproblemowe sytuacje. Gdy natrafi na przeszkody lub niewielkie kłopoty traci humor i chęć do aktywnego życia. Jest pomocny i uczynny, ale tylko wówczas, gdy nie wynikną z tego kłopoty dla niego. Błyszczy inteligencją i ciętym dowcipem. Często uważa, iż jest wyrocznią we wszystkich dziedzinach życia, a jego opinie są nie do podważenia.

 

Geranium- 1 IV - 10 IV

 

Śmiałe i optymistyczne geranium podąża przez życie, nie oglądając się za siebie, własną drogą. Wytycza cele, realizuje marzenia, a wątpliwości, które się pojawiają chowa do kieszeni i nie przejmuje się nimi. Uważa, iż cel uświęca środki. "Ostry język", refleks i pewność siebie ratują je z niejednej opresji. Geranium uważnie słucha tego, co się mówi na jego temat, jest czułe na krytykę swojej osoby.

 

Hortensja - 11 IV - 20 IV

 

"Brat łata", dobrotliwa, ciepła i uczynna. Ma niewyczerpane pokłady tolerancji dla ludzkich wad i przywar. Gdy zostanie przez kogoś skrzywdzona, nie zapieka się w żalu do tej osoby, ale tłumaczy ją doszukując się w jej zachowaniu podłoża problemów psychologicznych lub złych doświadczeń z przeszłości. Pragnie naprawiać świat i porządkować go, mimo, że w jej własnym życiu panuje nieopisany bałagan.

 

Dalia - 21 IV - 30 IV

 

Potrafi pokonać każdą życiową przeszkodę. Pracowita i wytrwała. W działaniu nie szuka poklasku, robi to, co dyktuje jej serce i sumienie. Choć czasami jest to dla niej trudne, bo nawał obowiązków ją przytłacza, dźwiga na swych barkach odpowiedzialność za siebie, rodzinę i przyjaciół. Ma niesamowitą zdolność dźwigania się z upadków życiowych. Odradza się po każdej takiej porażce niczym Feniks z popiołów.

 

Konwalia - 1 V - 10 V

 

Miłośnik natury i swojskiego życia, spokoju i nieskomplikowanych relacji. Kocha przyrodę i zwierzęta. Często właśnie one stają się jej przyjaciółmi, powiernikami jej tajemnic i marzeń. Nieufna wobec ludzi, obawia się ich agresji i niesprawiedliwych osądów. Raz zraniona ucieka w swój świat, świat natury. Wrażliwe serce konwalii można poruszyć miłością do zwierząt i dbałością o losy świata.

 

Kaczeniec - 11 V - 21 V

 

Trudno jest go wyprowadzić z równowagi. Przyjazny i tolerancyjny wobec ludzi,  wybacza im ich małe grzeszki i uśmiecha się z pobłażaniem. W błędzie będzie jednak ten, kto myśli, iż kaczeniec, to uosobienie spokoju. Gdy ktoś pozwoli sobie na zbyt wiele wobec kaczeńca, napotka ostry i zdecydowany opór oraz niezbyt miłą ripostę słowną. Umie dbać o swoje interesy. Wszelkie decyzje podejmuje po dogłębnej analizie wszystkich faktów i opinii.

 

Margerytka - 22 V - 31 V

 

Margerytka, to miłośnik dobrej książki, filmu i teatru. Prawdziwy erudyta. Ma farta w grach liczbowych, chociaż nie wierzy w przypadki. Towarzystwa płci przeciwnej poszukuje jak powietrza. Uwielbia flirty i romanse. Potrafi pięknie mówić, wiele obiecywać i faktycznie wydaje się jej, iż kocha każdego partnera, ale tylko przez chwilę, bo żaden nie spełnia jej oczekiwań. Jej związki są powierzchowne, więc na wierność tego kwiatka nie ma, co liczyć.

 

Dzwonek - 1 VI - 11 VI

 

Tajemniczy i subtelny. Dyplomata, który wie, że czasami lepiej nic nie powiedzieć niż powiedzieć zbyt wiele. Uważnie słucha i ocenia. Sam obawia się być na cenzurowanym, gdyż niezbyt dobrze znosi krytykę. Ma niezłą rękę do interesów. Jego przenikliwość w działaniu sprawia, iż beznadziejne sprawy znajdują swoje rozwiązanie. Wrażliwy, łatwo go zranić. Raz zrażony już nigdy nie powróci do poprawnych relacji z daną osobą.

 

Stokrotka - 12 VI - 21 VI

 

Bystry umysł, doskonały znawca ludzkiej natury. Trudno ją zaskoczyć. Potrzebuje swobody działania i przestrzeni życiowej. Ciągle gdzieś podąża, wciąż szuka nowych rozwiązań i jest niezaspokojonym poszukiwaczem przygód. Świetny kompan i partner w rozmowie. W miłości wymagająca i nieokiełznana. Musi być zaskakiwana, a partner powinien ją fascynować i być zagadką, którą może wciąż odkrywać.

 

Tulipan - 22 VI - 1 VII

 

"Kwiat zagadka", trudno go rozszyfrować. Raz jest zamkniętym w sobie samotnikiem, który poszukuje informacji o sobie i świecie we własnym wnętrzu, innym razem otwartym i ciepłym optymistą patrzącym na świat przez różowe okulary. Jego nastroje wahają się od euforii po skrajną depresję, z której trudno tulipana wydobyć. W jego marzeniach świat jest idealny, a partner kochający i oddany.

 

Lilia wodna - 2 VII - 12 VII

 

To taki "lisek chytrusek" w zodiaku kwiatowym. Omijanie, koloryzowanie i unikanie, to  dewiza życiowa lilii. Często wynika, to z obawy przed utratą tego, co osiągnęła w życiu. Nie ma dla niej prostych rozwiązań, wszystko jest tak skomplikowane i pogmatwane, iż inaczej nie można rozwikłać sprawy niż poprzez intrygę czy sposób. Gdy dotknie ją przegrana, obwinia za nią wszystkich tylko nie siebie.

 

Fiołek - 13 VII - 23 VII

 

Domator i wspaniały rodzic. Dom dla fiołka jest oazą spokoju i bezpieczeństwa. Sentymentalny i wrażliwy. Lubi oglądać się w przeszłość i wspominać. Przyjaciele i rodzina stanowią dla niego napęd do działania. Bardzo ostrożny w podejmowaniu decyzji. Nim zdecyduje się na kolejny krok przeanalizuje wszystkie za i przeciw. Jeżeli dostrzeże zagrożenie wycofa się.

 

Dzika róża - 24 VII - 2 VIII

 

Hulaka i ryzykant. Zagadki i niewiadoma pobudzają ja do działania. Bywalczyni salonów. Żyje od przyjęcia do przyjęcia. Dużą część jej dochodów pochłaniają wydatki na stroje, dodatki, dbanie o wygląd i ekstrawaganckie prezenty, ale że ma szczęście do pieniędzy zawsze znajdzie dodatkowe źródło finansowania swoich zachcianek. Niesłychanie atrakcyjna dla płci przeciwnej, ma "to coś", co przyciąga i oczarowuje.

 

Słonecznik - 3 VIII - 12 VIII

 

Gdy zobaczysz dostojnie kroczącego osobnika, pełnego wyniosłości i powagi możesz mieć pewność, że spotkałeś słonecznika. Jego ruchy są spokojne i wyważone, słowa płyną lekko i wartko, a gesty podkreślają ich moc i wagę. Predysponowany do zawodu polityka lub wykładowcy. Nie ma szczęścia w interesach, woli mówić planować niż działać. W sferze uczuciowej, to trudny partner, trzeba mieć wiele cierpliwości, bo mówi, mówi, mówi.

 

Róża - 13 VIII- 23 VIII

 

Skoncentrowana na sobie i swoich odczuciach. Przesadnie dba o wygląd zewnętrzny, ceni sobie markowe i wyszukane przedmioty, i takimi się otacza. Jest łasa na komplementy dotyczące jej urody i bystrości umysłu. Łatwo ja przyciągnąć do siebie, gdy traktuje się ją jak kogoś wyjątkowego. Wówczas otworzy się i pozwoli zajrzeć do swego wnętrza, w innym przypadku jest oziębła i niedostępna.

 

Hibiskus - 24 VIII - 2 IX

 

Oaza opanowania. Wysłucha ze spokojnie nawet najbardziej rozgoryczonego mówcę i z rozwagą doradzi lub podejmie decyzję. Doskonały mediator i znawca ludzkiej psychiki. Urokliwy gawędziarz, jego opowieści przykuwają swoją barwnością i kolorytem opisów. Jest balsamem dla osób nerwowych i nadpobudliwych. Daje im poczucie spokoju i chwilkę wyciszenia. Nie radzi sobie jedynie z problemami finansowymi.

 

Goździk - 3IX - 12 IX

 

Goździk nie jest uosobieniem delikatności. Słowa wypowiada z prędkością karabinu maszynowego i z równie wielką siłą. Zawsze musi wtrącić swoje trzy grosze do sprawy czy dyskusji i jeszcze uważa, że tylko jego racja jest słuszna. Nie znosi sprzeciwu i odmiennego zdania. Ma trudności z zawieraniem i utrzymaniem przyjaźni, ponieważ jego obcesowość zraża do niego większość ludzi.

 

Aster - 13 IX - 22 IX

 

Społecznik i altruista. Ma wielkie serce i ogromną wrażliwość na cierpienie innych. Jest wiernym i oddanym przyjacielem. W każdej chwili można na niego liczyć, niezależnie od wagi problemu. Niezwykle obowiązkowy i sumienny, ze wszystkich obowiązków wywiązuje się starannie i nic nie można mu zarzucić. W życiu prywatny powinien poszukać partnera rozumiejącego i akceptującego jego społeczne zapędy.

 

Wrzos - 23 IX - 3 X

 

Oj, nie łatwy we współżyciu. Despota i egoista. W kontaktach międzyludzkich stosuje taktykę podjazdową. Nic nie powie, wprost, gdy jest niezadowolony, a dopiecze do żywego złośliwymi uwagami. Bardzo dyskretny. Powierzając mu tajemnice można być pewnym, że nie ujrzy światła dziennego. Gdy ma złe chwile, sięga po coś smacznego, to daje mu chwile radości i relaksu.

 

Kamelia - 4 X - 13 X

 

Zwiewna, delikatna i ciepła, pełna harmonii i wrażliwości. Owiewa ją mgiełka tajemniczości i seksapilu, która jest lepem dla płci przeciwnej. W towarzystwie kamelii ludzie czują się pewnie i bezpiecznie. Przez jej dom przewija się mnóstwo gości poszukujących odpoczynku od trosk życia codziennego. Skora do zabawy i spotkań towarzyskich. Na salonach czuje się jak ryba w wodzie.

 

Bez - 14 X - 23 X

 

To raczej odludek, ale i intelektualista, zapalający się w dyskusji na niezwykle trudne tematy. Unika przyjęć i hucznych imprez. Dla bzu wyjście na bankiet, czy spotkanie u przyjaciół, to wielkie poświęcenie, ponieważ nie jest, to zgodne z jego naturą. Takie zdarzenia męczą go i wytrącają z rytmu codziennego życia. Delikatny i subtelny, chętnie pomaga innym. Jednak, jeżeli ktoś wyrządzi mu krzywdę nigdy nie zapomina.

 

Frezja - 24 X - 2 XI

 

Wydaje się uosobieniem spokoju. Proszę nie dać się zwieść pozorom, to tylko maska wypracowana na potrzeby życia. Tak naprawdę, to wrażliwa i delikatna osoba mocno przeżywająca każde zdarzenie. To ciągłe udawanie i gromadzenie emocji może spowodować, w przyszłości, nagły wybuch frezji, który niczym tajfun zmiecie z powierzchni ziemi wszystko, co napotka.

 

Orchidea - 3 XI - 12 XI

 

Tajemnicza i skryta orchidea posiada niezwykle rozwiniętą intuicję, która potrafi ostrzec ją przed nieprzechylnymi ludźmi czy niewłaściwymi posunięciami. W jej otoczeniu jest niewiele osób, którym ufa. Uparta i wytrwała. Każdy swój cel realizuje metodycznie. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Jeżeli w danym momencie nie może dopiąć swego, spokojnie poczeka na sprzyjające okoliczności.

 

Piwonia - 13 XI - 22 XI

 

Można "polegać na niej jak na Zawiszy". Oddana, kochająca, cierpliwa i umiejąca słuchać. Jeżeli przyjaźń to "do grobowej deski", jeżeli miłość to "wszystko albo nic". Wywołuje bardzo sprzeczne uczucia. Piwonie się kocha albo nienawidzi. Sprawdza się w zawodach, gdzie chęć niesienia pomocy jest nieodzowna jak lekarz, strażak czy pielęgniarka. Rozrzutna jak mało, kto, dlatego często popada w kłopoty finansowe.

 

Gladiolus - 23 XI - 2 XII

 

Gaduła, ciekawski i wścibski. Trudno mu utrzymać język za zębami. Nigdy nie powierzaj mu swoich tajemnic, bo masz jak w banku, że wszyscy będą o nich wiedzieć. Uwielbia rozmawiać, opowiadać i snuć plany. Jego opowieści są barwne i wartkie, jednak prawdy jest w nich tyle, co kot napłakał. Więc trzeba zawsze brać poprawkę na to, co mówi, bo koloryzuje, by podnieść swoja wartość w oczach innych.

 

Mniszek lekarski - 3 XII - 12 XII

 

Roztargniony idealista. Szczery i ciepły. Nie umie kłamać, przy próbie oszustwa staje się nerwowy i ma obłęd w oczach. Żywo interesuje się sprawami świata czy gospodarki narodowej, nie dba zaś o codzienne życie. Zapomina o zapłaceniu rachunków, gubi klucze i nie przychodzi na spotkania. Jest łatwowierny,  więc powinien bardzo uważać na  oszustów.

 

Lotos - 13 XII - 22 XII

 

Kręci się, wierci, nie usiedzi ni  chwili spokojnie. Jest wulkanem energii, ciągle szuka sobie jakiegoś zajęcia, gdy nic się nie dzieje wymyśla zajęcia, po to tylko by coś się działo. Kreatywny, otwarty i pełen niecodziennych pomysłów. Bardzo aktywny, jego partner powinien mieć zbliżony temperament inaczej dojdzie do drastycznej konfrontacji. Mają ujmujący i czarujący sposób bycia, wiec wiele uchodzi im na sucho.

 

Szarotka - 23 XII - 31 XII

 

To konserwatysta. Nie dla szarotki są nagłe zmiany czy nowinki. Wolą tradycję i klasyczny styl. Wytrwałe i cierpliwe. Bardzo wymagające, ale wymagają równie wiele od siebie jak i od innych. Konsekwentne w działaniu. Z dużą determinacją dążą do realizacji swoich planów. Mają trudności z okazywaniem uczuć, ale są oddanymi i lojalnymi partnerami, na których zawsze można polegać.